MARCH 6-12, 2023
REMEMBER THE PAST    ●    CELEBRATE THE PRESENT    ●    SHAPE THE FUTURE
#WOAW23     |    |    |  

Rekor kır, farkındalığı artır…

Rekor kır, farkındalığı artır…

Büyük ve kesin sayılar farkındalıkları artırdığından, #WOAW18 boyunca, yine birçok Guinness Dünya Rekorunu kırmayı planlıyoruz. Etkinliği kutlamak için çekilen çevrimiçi videolar tüm dünyada Dünya Havacı Kadınlar Haftası  (DHKH) kutlamalarımızı belgeleyecek. Ya da, birden fazla mekânda aynı anda fırlatılan pembe kâğıt uçaklar ortak bir amaç etrafında bir bütün olma becerimizi temsil edecek.

Guinness Dünya Rekoru – En büyük çevrimiçi kutlama video yarışması

video 2015

Her yıl her yaş grubundan gönüllü kadın ve organizatör bu haftanın en muhteşem anlarını yakalamak için kameralarını açar ve her yıl “Haftanın Videosu” nun yazarına ve yarışmanın finalistlerine ödülleri sunulur.

2018 yılında, bu etkinliği kutlayan birçok video için Guinness Dünya Rekoru kırmaya çalışacağız! Yeni bir dünya rekoru kırmak için en az 10.000 videoya ihtiyacımız var.

Her kadının, her gönüllünün ve her organizatörün bu etkinliğe katılmasını umut ediyoruz (Her katılımcı başına bir giriş). Birlikte, dünyaya ilham verecek harika ve canlı WOAW (DHKH) videolarının kolajını yaratacağız!

Guinness Dünya Rekoru girişimine katkıda bulunmak için yapmanız gerekenler:

 • Haftanın web sitesine kayıt olun (ücretsizdir).
 • Bu Haftayı nasıl kutladığınızı gösteren bir video (en az 90 sn. / maks. 3 dk.) çekin (bir etkinlik, Pembe Kâğıt Uçak Yarışması, Uzağa Uçur Yarışması, bir ziyaret, WOAW (DHKH) Avcı Meydan Okuması etkinliği ile ilgili bir gönderi vb.)
 • Videonuzu etkinlik raporuna (kadın, pilot, destek, organizatör) veya 14 Mart 2018’den önceki WOAW (DHKH) Avı gönderilerinize ekleyin.

Akıllı telefonlarınızın kameralarını açın. Dünya Havacı Kadınlar Haftası’nı nasıl kutladığınızı dünyaya gösterin!

Guinness Dünya Rekoru – Aynı Anda Fırlatılan On Binlerce Pembe Uçak

Pink Paper Plane Day at AOPA8 Mart 2017’de yeni bir rekor kırmak için Guinness Dünya Rekorları kurallarına göre aynı anda fırlatılan 12.700 pembe kâğıt uçağa ihtiyacımız vardı. O gün fırlatılan 10.673 adet Pembe Kâğıt Uçak bizim için yeterli olmadı. Bu yüzden tekrar deniyoruz!

8 Mart 2018’de, Airbus ve L3 gibi kuruluşlara, Wichita State University ve Aviacion de Filipinas, Inc gibi kurumlara katılın ve farkındalık yaratırken yeni bir Guinness Dünya Rekoru kırılmasına yardımcı olun.

Kurallarımız katı ama oldukça basit:

 • Planladığınız etkinliğinizi web sitemize kaydedin.
 • Katılımcılardan Pembe Kâğıt Uçak taslağını indirip bir kopyasını basmalarını ve katlamalarını isteyin.
 • Hesap verebilirliğin sağlanması amacıyla her katılımcıya bir bilet verin.
 • Bağımsız tanıklar bulun
 • Güvenli bölgenin tüm kısımlarını izlemek için video kameralar kurun (kesmek veya düzeltmek yok).
 • Güvenli bölgeye giren her bir katılımcının biletini alın ve kaydedin.
 • Bulunduğunuz yer için uygun zamanda, Pembe Kâğıt Uçakları’nı fırlatın (video kameralarıyla kayda devam edin ve çok sayıda fotoğraf çekin) ve aynı anda kaç tane Pembe Kâğıt Uçağın uçtuğunu sayın.
 • Etkinliğinizi anlatan gerekli tüm kanıtları gönderin.

Etkinliğe katılım, medyanın ilgisini çekmek için harika bir yol, müthiş bir kolektif ekip oluşturma faaliyeti ve farkındalığı artırmanın da etkili bir yoludur.

Katılım için tüm ayrıntılar iWOAW’ın Guinness Pembe Kâğıt Uçak Etkinlik Düzenleyici Seti’ndedir.

Çevirileri için Dr. Özlem CANARAN ve THK Üniversitesi’ndeki çalışma arkadaşlarına teşekkürler…

1 thought on “Rekor kır, farkındalığı artır…”

 1. Bu yıl da harika bir “Dünya Havacı Kadınlar Haftası” olacak…
  …sesüstü uçan kadın odağında hacavılık ve uzay endüstrilerinde toplumsal cinsiyet dengesi konusunda farkındalık oluşturulup, bu dengeyi geliştirme çabalarına katkı sağlamak için etkinlikler düzenlenecek; bu farkındalıkla katkı sağlayanlara ve katılarak çoşkulu etkiyi artıranlara Can-ı gönülden teşekkürler.

  …etkinlik düzenlemeke isteyenlerin “Can’ca Dünya Havacı Kadınlar Haftası Rehberi” sayfalarını incelemelerini öneririm; erişim linki http://www.canerel.com.tr/v2/images/CancaWOAWWrehber.pdf

  Bu sayfada yer alan metnin çevirisi için de Dr. Özlem CANARAN ve THK Üniversitesi’ndeki çalışma arkadaşlarına ve son düzenleme için İTÜ uçak mühendisliği öğrencisi ve Can’ca Başarı Bursiyeri Yağmur GENÇOĞLU’na müteşekkirim ????

  Haydi, havacılığa pembe katalım; kadın yükselsin!
  #WOAW18
  ????

Comments are closed.